Otevřít menu
kavárna Café Terasy

Železnické hudební léto

3. ročník Železnického hudebního léta 15.6. - 24.8. 2019

folkový festival Železnice

Velmi rád Vám představím moji snahu o vznik stálé kulturní scény.

Jsem technický ředil a spolumajitel firmy Cora a jsem zvyklý problémy řešit racionálně. Ale cca před šesti léty jsem viděl za oknem starého domu v Železnici inzerát o jeho prodeji. V ten okamžik jsem rozum nechal někde stranou a rozhodl se ten dům koupit. Místo je to velmi krásné a představil jsem si v něm hezkou kavárnu a na prudkém svahu vinici. Dům se mi podařilo citlivě opravit a letos by měla kavárna nabízet dokonce svoje víno z panenské sklizně… Z kavárny se snažíme udělat malý kulturní stánek, kde se střídají výstavy, přednášky, promítáme z cest, děláme koncerty… Ale protože vnitřní prostor je malý napadlo mě udělat koncert ve vinici. Ono se to líbilo a postupně zjišťuji, že vše získává zcela jiný rozměr. Navíc jsem potkal i novou provozní kavárny Viky, která do všeho dává svoji pozitivní energii. Výdělek z předchozích ročníků jsem věnoval na opravu kostela sv Jiljí a nejinak to bude letos, kdy připravujeme „už“ 3. ročník Železnického hudebního léta (ŽHL 2019).

Startujeme 18.5. trojkoncertem Denise Danilova, Karla Ponky Jiroše a Pepy Nose. Třech zcela odlišných osobností, které spojuje vášeň pro kytaru. (Viz kapitola program 18.5.) Jednak to bude zatěžkávací zkouška našeho nového hlediště, pak pokřtíme naše první víno a zároveň to bude generálka na poměrně velkou akci pro 200 lidí, Folkový festival TRIANGL. Jeho koncept je: Spojení trojic, odtud Triangl. 3 místa, 3 scény, 3 minipivovary. 3 stánky s jídlem… Doprovodný program: Otevřou 3 Železnická muzea., 3 stanoviště pro děti, zúčastní se i 3 výtvarní umělci (dřevosochařka, kováři i malíři). Proběhne dražba uměleckých děl. Možná budou i 3 překvapení… (jen kouzelník nepřijde)    Hrát se bude od 11-23 hodin střídavě ve vinici, muzeu a kostele. Máme již navázanou spolupráci s obcí a hlavně s Vlastivědným muzeum, které s přípravou Trianglu velmi pomáhá. Domluveny máme i záložní vnitřní prostory sokolovny. Hlavní scéna je ve vinici pod kostelem, pak dvorek muzea a kostel, pro který stojí něco udělat…

folkový festival Železnice

Moc děkuji za Vaši návštěvu a přeji krásné kulturní zážitky v nevšedním prostředí

Radomír Řehák

informace o akcích Železnického hudebního léta

 
datum název akce více o akci

15. 6. 2019

TRIANGL FOLK FEST

http://www.cafeterasy.cz/program/?show=2019-6-15
22. 6. 2019

NOVÝ HRÁBĚ OD 19:00H

http://www.cafeterasy.cz/program/?show=2019-6-22
29. 6. 2019

INDI STIVÍN OD 19H

http://www.cafeterasy.cz/program/?show=2019-6-29

 

Ovarová revoluce v Železnici

 

Zveme Vás v rámci Železnického hudebního léta v sobotu 17.8 od 18hodin  na koncert

Jaroslava Hutky. Zazní staré skladby pohladící Vaši duši, ale jistě i písně z nového alba 100 let.

Hutka ve dvanácti novinkách (“Miloše“ vyjímáme) vlastně oživuje naši historickou paměť. Slovy a rýmy občas značně neumělými, tak jak to ostatně dělal vždycky, ale seriózně a velmi trefně. Reflektuje začátek republiky, nacismus, nástup komunismu, padesátá léta, srpnovou invazi i poslední svobodnou „třicetiletku“. Stojí za to si jeho názor poslechnout… 100 let je album vážné, mrazivé. Hutkovy nové písně dokonce ani nelze označit (alespoň většinu z nich) za protestsongy, tak jednoduché to s nimi není.

 

Koncert bude ve vinici Cafe Terasy nebo při špatném počasí v kostele sv. Jiljí

Triangl

Koncerty

nahoru