Otevřít menu
kavárna Café Terasy

Program

4. 7. 2020:

Indi Stivín & Collegium Stivinum od 19hod.

Srdečně Vás zveme na venkovní koncert ve vinici Indi Stivína populárního českého kontrabasisty, který vyprodává svým solovovým koncertem Rudolfinum Pražského Jara.

Vítěz a laureát mnoha mezinárodních interpretačních soutěží. Prosazuje kontrabas jako sólový nástroj. Tentokrát ale Indi přiveze  smyčcový kvintet!!!

Indi Stivín & Collegium Stivinum,  zahrají díla od klasicismu, přes romantismus až k Indiho vlastní tvorbě. Program: Jan Křtitel Vaňhal, Giovanni Botessini a Indi Stivín.

Zkrátka to bude takový průřez světovou literaturou za posledních 300 let.

Připravíme pro Vás bohaté chutné občerstvení a naše skvělé víno Cuvé Terasy, také další lahodná vína od našeho vinaře Ondry Konečného. Domácí limonády a výborné pivo bude k ochutnání také.

Cena lístku v předprodeji je: 200Kč, v den akce je to 250Kč.

Listky zakoupíte: infocentrum Jičín, lampárna Cora v Jičíně, Vlastivědné muzeum v Železnici, Café Terasy, nebo on-line na stránce GOOUT: https://goout.net/cs/koncerty/indi-stivin/xpwqf/+vtelq/

Těšíme se na Vás :)

Nenechte si ujít koncert světové úrovně v Železnici. Indi Stivín, velmi nadaný, velmi šikovný, velmi mladý, velmi originální. Za doprovodu Alice Springs na klavír Vám předvede, jak se hraje na kontrabas, jako na solový nástroj. Je to nejen skvělé hudební předstvení, Je to i velká podívaná...

 

https://www.youtube.com/watch?v=IgVdxGGOlIQ

Indi Stivín se narodil v prosinci 2001 v Praze.

Pochází z muzikantské rodiny, od raného dětství hraje na klavír a housle. V 9ti letech se zamiloval do kontrabasu pro jeho hluboký a uklidňující zvuk. V té době také začíná psát skladby pro kontrabas.

Studuje pod vedením Dalibora Tkadlčíka, prvního kontrabasisty Státní opery Praha a prof.Jána Krigovského z Bánskobystrické Akademie umění. Na Pražské konzervatoři studuje housle ve třídě prof. Jaroslava Foltýna.
Absolvoval mistrovské kurzy u předních světových kontrabasistů, Thomase Martina (UK), Miloslava Jelínka (CZ), Zsolta Fejerváriho (HU) a Catalyna Rotaru (USA).
Mistrovské kurzy orchestrální hry absolvoval v Rakousku pod taktovkou Yuriho Bashmeta (RU)
v letech 2013 a 2014. V roce 2015 absolvoval mistrovské kurzy sólové hry u Garyho Karra (USA).

V sezóně 2016/17se stal sólistou Janáčkovy filharmonie Ostrava, Moravské filharmonie Olomouc a Jihočeské filharmonie. V patnácti letech se stal laureátem Mezinárodní instrumentální soutěže v německém Markneukirchenu (2017), která je považována za jednu z nejtěžších na světě. O rok později debutoval na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro se svým sólovým recitálem.

 

Jako jediný kontrabasista se probojoval do finále Eurovize 2018 ve Velké Británii. Indi Stivín je také autorem vlastního koncertu "Bohemia", který pod taktovkou Thomase Dausgaarda provedl BBC Scottish Symphony Orchestra na Edinburgském festivale.


 

Úspěchy a ocenění

2010 - present

 

- 1.cena na Mezinárodní kontrabasové soutěži v Blatné (ČR 2012, 2014, 2016)

- 1.cena, laureát Mezinárodní soutěže kontrabasových osobností ve Wroclawi (Polsko 2013)

- 1.cena na Mezinárodní Kontrabasové soutěži Carla Ditterse z Dittersdorfu v Bánské Bystrici (Slovensko 2013, 2014, 2015, 2016)

- v roce 2013 vyhrál konkurs do International Children's orchestra a pod vedením maestra Yuriho Bashmeta se účastnil série koncertů v Rakousku a švýcarském centru OSN

- v roce 2014, ve svých 12ti letech, nastudoval s Kmochovou hudbou Kolín Dragonettiho Koncert A dur pro kontrabas a orchestr a provedl ho s tímto tělesem v Chrámu sv.Barbory v Kutné hoře pod vedením dirigenta Stanislava Bulína

- 1.cena, absolutní vítěz oboru kontrabas v národní soutěži Základních uměleckých škol, zvláštní cena za kompozici a interpretaci vlastní skladby "Pocta Františku Poštovi" (ČR 2014)

- 1.cena, absolutní vítěz, laureát Mezinárodní hudební soutěže PRO BOHEMIA v Ostravě (ČR, 2015)

 

- 1.cena na Mezinárodní kontrabasové soutěži Františka Černého a Jana Geissela (ČR, 2016)

- v roce 2016 získal zvláštní ocenění pro výjimečné hudebníky do 17ti let "Victor Dijon de Monteton award"

v Zurychu, Švýcarsko

- 1.cena, absolutní vítěz soutěže Mladí sólisté Jihočeské filharmonie (ČR, 2017)

- 1.cena, absolutní vítěz, laureát Mezinárodní interpretační soutěže PRO BOHEMIA v Ostravě (ČR, 2017)

- Laureát Mezinárodní instrumentální soutěže Markneukirchen (Německo, 2017)

- Laureát Mezinárodní soutěže Antona Rubinsteina v Düsseldorfu (Německo, 2018)

- Finalista Eurovize Young Musicians (Velká Británie, 2018)

Café Terasy Vám nabízí klvaitní kávu, příjemné prostředí, vína od Vinaře roku Ing. Ondřeje Konečného z Čejkovic na Moravě. Točené pivo Bernard.
nahoru