Otevřít menu
kavárna Café Terasy

Naše káva

káva Café Terasy

O kávě obecně

Kávy druhu Arabika a Robusta jsou nejpěstovanějšími odrůdami. Pro svou výraznou a méně hořkou chuť je Arabika oceňována na celém světě. Robusta je více hořká a obsahuje třikrát větší množství kofeinu. Většinou je přidávána do směsí, protože zrnka nedosahují takové kvality, jako právě zmiňovaná Arabika.

Antica Tostatura Triestina

káva Antica Tostatura Triestina Café Terasy

je káva z italského Terstu. Vzniká pečlivým a pomalým pražením, což ji charakterizuje jako autentickou kávu, ve které se zastavil čas. Nikdy ne příliš hořká, má intenzivní a zakulacené aroma pro ty, kteří v kávě hledají jemnost a měkčí vlastnosti. Arabika 70% a Robusta 30%.

Antica Tostatura Triestina byla od svého založení na konci 19. století vždy pražená výhradně ve městě Terst v Itálii.

Dědictví Severního Italského espressa je patrné v každé směsi Antica espresso. Základní filozofie společnosti je volně přeložena jako "kafe akorát chvíli trvá."

káva Antica Tostatura Triestina Café Terasy káva Antica Tostatura Triestina Café Terasy káva Antica Tostatura Triestina Café Terasy

Antica Tostatura Triestina káva a espresso se v současné době podávají v 26 zemích po celém světě. Antica byla založena Hermann Hausbrandtem Ernestem a průběžně ji provozují jeho potomci, kteří o společnost a její kvalitu produktů pečují s neobvyklou vášní.

Všechny kávy Antica jsou pomalu pražené na dřevěném ohni.

nahoru