Otevřít menu
kavárna Café Terasy

Program

17. 8. 2019:

Jaroslav Hutka od 18h

Styl folk

Jaroslav Hutka je český folkový hudebníkskladatel a písničkář. Kromě svých písní hraje moravské lidové balady, zejména ze sbírek Františka Sušila a Františka Bartoše. V roce 2012 získal Cenu Václava Bendy; v roce 2018 mu bylo uděleno čestné občanství Prahy 2.

Studoval na pražské uměleckoprůmyslové škole. Na konci šedesátých let začal vystupovat s Vladimírem Veitem (Hutka a Veit). Později se svým vlastním hudebním programem, ve kterém mimo jiné popularizoval moravské lidové písničky. Získal si velké množství příznivců, několikrát byl vyhodnocen jako písničkář roku. Byl zakladatelem a členem folkového sdružení Šafrán. V roce 1977 se zúčastnil III. festivalu druhé kultury na Hrádečku Václava Havla u Trutnova. Stal se signatářem Charty 77.

Kvůli soustavné policejní šikaně (akce Asanace) opustil v říjnu 1978 Československo a žil v emigraci v Nizozemsku. Po pádu komunismu se 25. listopadu 1989 vrátil a stejného dne již zpíval na manifestaci Občanského fóra na Letenské pláni. Postupem času se z něho stal kritik české postkomunistické demokracie.

Dnes si vydává svou tvorbu sám. Vypaluje si CD na svém domácím počítači, sám si kreslí a tiskne obaly a sám je prodává nebo rozdává na svých koncertech. Svou edici pojmenoval „Samopal“ a dal si za úkol vydat veškerou svou tvorbu na CD.

Při hezkém počasí bude probíhat koncert na vinohradu nad kavárnou, pokud by nám pršelo, přemístíme se do kostela.

Budeme mít pro Vás připravené chutné občerstvení a samozřejmě i skvělá vína od Ondry Konečného, nebudou chybět ani domácí limonády anebo pivo.

Vstup předprodej 190 Kč, na místě 240 Kč.

Počet míst je omezený, proto si místo včas zarezervujte.

Vstupenky si můžete koupit u nás v kavárně, ve Vlastivědném muzeu v Železnici a na této stránce:

https://goout.net/cs/festivaly/zeleznicke-hudebni-leto-2019/cgsae/+awqul/ 

Těšíme se na Vás :)

Café Terasy Vám nabízí klvaitní kávu, příjemné prostředí, vína od Vinaře roku Ing. Ondřeje Konečného z Čejkovic na Moravě. Točené pivo Bernard.
nahoru