Otevřít menu
kavárna Café Terasy

Program

18. 5. 2019:

Trojkoncert: Není kytara jako kytara, od 17h

Zveme Vás na Trojkoncert, který je současti Železnického Hudebního léta 2019

Počet míst je omezený, proto si nenechte utéct vstupenky na tento koncert a také na celé Hudební léto 2019. Lístky si můžete koupit u nás v kavárně, ve Vlastivědném muzeu Železnice a také na tomto webu:

https://goout.net/cs/festivaly/zeleznicke-hudebni-leto-2019/cgsae/+awqul/ 

Vstup předprodej 190 Kč, na místě 240 Kč.

3 osobnosti, každý úplně z „jiného těsta“, ale spojuje je vášeň pro kytaru

 

Denis Danilov  -  Flamenco Latin acustic guitar

Jsem klinický fyzioterapeut, miluji medicínu a věnuji se vědecké a výukové činnosti, ale hudba je má velká vášeň. 
Klasickou kytaru jsem vystudoval na Základní umělecké škole v Liberci u prof. Jiřího Macháčka a ke konci studia se dostal do 10 nejlepších v celostátní soutěži. Byl jsem přijat na konzervatoř v Teplicích k prof. Jirošovi. Zvolil jsem medicínu, ale kytara mi zůstala jako velká životní láska a nyní se zaměřuji především na latinu, flamenco (které jsem vyjadřoval i tanečně). Věnuji se také transponovaným skladbám. 
Kytara je z dílny Richarda Hruše. Muj klenot, sestavený pro mě, je dokonce odlehčená kevlarem. Flamenco ovšem hraji na Rodriguezku, přímo tvořenou pro tento styl. 

 

Karel PONKA Jiroš  -   Etnobeatová kytara

 

Ethnobeat, písňová tvorba vytahující „skryté“ kořeny  za mocného dunnu strun. 
...a o té kytaře?...  „Je radost, když těch šest strun dokáže vyprávět o rituálech, a tato kytara to umí.“

Karel Jiroš se hře na kytaru věnuje od svých šesti let. Studoval na Konzervatoři v Teplicích. Vedle hraní skladeb dnes již klasických studuje také kompozici. Klasickou kytaru představuje převážně na vernisážích. Kromě toho také vyučuje hru na kytaru v Základní umělecké škole v Nové Pace. 
Souběžně s klasickou kytarou se již mnoho let zajímá o zde v Čechách "netradiční" hudební vlivy, které tu však mají i své pevné postavení historické - jsou v nás, ať už si to přiznáme nebo ne. Vystupoval spolu s proměnlivým složením nebo prostě sám jako  WASHTETA AHAYETA. 

Pepa Nos  - satiricky útočná i lyricky jímavá kytara

„Používám speciální kytaru Martin, osobně podepsanou Martinem, s ozvučením pouze pres mikrofon. Dále hraju na kytaru Ibanez přes lajnu. Vzhledem k faktu, že se mnou natočil Štěpán Rak společné album ČLOVEK, da se předpokládat, že mam ke klasické kytaře velmi blízko. Hraju jinak zvláštním způsobem kombinaci basové, doprovodné a sólové kytary“
Jsem český písničkář, učitel jógy a jazyků, příležitostný herec vedlejších rolí. Jako písničkář vystupuji především v malých klubech a ve školách, ale občas i na festivalech. Přestože je má tvorba poměrně známá, moje písničky se jen zřídka objevují v rozhlase nebo v televizi... 

 

 

Café Terasy Vám nabízí klvaitní kávu, příjemné prostředí, vína od Vinaře roku Ing. Ondřeje Konečného z Čejkovic na Moravě. Točené pivo Bernard.
nahoru